Idealny prezent na dzień matki, czyli Czuła przewodniczka Natalii de Barbaro

Powoli zbliża się bardzo ważne święto dla wielu kobiet, dlatego coraz częściej pojawia się pytanie, jaki prezent na dzień matki np. książka będzie najlepsza. Ja od wielu lat stosuje ten sam patent, jeśli chodzi o prezent dla mojej mamy. Ulubione kwiatki oraz świetna książka, to najlepszy zestaw dla ukochanej mamy w dniu jej święta. Na ogół sprowadza się rolę mamy tylko do tego, że jest czyjąś matką, że ma dziecko, a przecież ona zawsze na samym początku jest przede wszystkim kobietą. W tym roku starałam się o tym pamiętać, dlatego mojej mamie podaruję książkę “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie“, której autorką jest Natalia de Barbaro. Sama miałam już okazję tę książkę czytać, dlatego teraz chcę, aby jeden egzemplarz trafił do mojej mamy. 

Czy mama to tylko mama, czy może przede wszystkim kobieta? 

Ta książka to świetny poradnik psychologiczny, który otwiera oczy na wiele spraw dotyczących kobiet i kobiecości. Przyznam szczerze, że dawno nie miałam w swoich rękach tak wciągającej i tak dobrze napisanej książki. Autorka nie poucza swoich czytelniczek, ale pokazuje im różne rozwiązania z wielu niełatwych sytuacji. Jest to pozycja, która otwiera oczy na wiele kwestii, ale może być także po prostu przyjemnym czytadłem. Wszystko zależy po prostu od tego, w jakim życiowym momencie się obecnie znajdujemy. Ta pozycja książkowa pokazuje kobiecie, że wiele jeszcze może, że nie powinna zamykać się w żadnej konkretnej roli, ale warto, aby dawała sobie szansę na coś nowego, na działanie takie, jakie chce. 

Poradnik psychologiczny czy przewodnik po życiu 

Przyznam szczerze, że czytałam tę książkę jakiś czas temu i wtedy pozwoliła mi ona inaczej spojrzeć na swoje życie, wlała ona we mnie taką nadzieję, która dała mi możliwość przetrwania na tamten moment. Czytało mi się ją lekko i przyjemnie, a jednocześnie wzbudzała ona we mnie naprawdę wiele refleksji, których się po sobie nie spodziewałam. Szczerze polecam każdemu tę pozycję, a szczególnie każdej matce, aby nie zapominała, że bycie matką to ważna życiowa rola, ale bycie kobietą to coś więcej.